Bronzová radost z Německa

Od 19.2. do 21.2. 2023 odehrálo naše družstvo výběru Karlovarského kraje U13, složené z hokejových nadějí z klubů HC Energie Karlovy Vary, HC Stadion Cheb, HC Baník Sokolov, HC Mariánské Lázně, HC Čerti Ostrov a HC Tachov, turnaj v Německém Mannheimu. Schéma turnaje bylo jednoduché – 8 týmů hrálo systémem každý s každým 2 x 20min. Každý poločas byl do výsledné tabulky počítán jako samostatný zápas (výhra za 2 body, remíza za 1 bod), 1 bod navíc se přiděloval ještě za celkové vítězství. Naše kluky čekali po nedělním příjezdu soupeři z Hannoveru a večer pak italský tým HC Eppan. V pondělí to byly těžké zápasy s domácím Mannheimem, Kolínem a Augsburgem a poslední den turnaje se naši postavili klukům z Düsseldorfu a Berlína.

Na karlovarských hráčích bylo od začátku vidět, že se na takovýto výjimečný zážitek nesmírně těšili a na ledě od prvních chvil bojovali jako lvi. Souboje u mantinelů, blokování střel, poctivě odbruslená střídání – to vše bylo vidět ve všech 7 zápasech, ve kterých kluci získali celkem 23 bodů. Tento bodový zisk jim zajistil, že se jim v úterý odpoledne na krku houpaly bronzové medaile.

Kromě kvalitních zápasů ve skvělé atmosféře, kde byli slyšet i fanoušci našeho týmu, si děti užily také „dobrodružství“ v autobuse, na hotelu, při přesunech, zkrátka po celou dobu turnaje. Doma pak vyprávěly ještě dlouho po návratu. Je proto namístě poděkovat trenérům i vedoucím týmu, protože se klukům postarali o zážitky možná na celý život.

Klukům moc gratulujeme.

Sestava: Kalčík Lukáš, Boleslav Jan, Psohlavec Daniel, Vrbas Matyáš, Bečka Jakub, Duffek Jiří, Jessl Šimon, Sedláček Adam, Brezovský Marcel, Bubenščikov Dominik, Hüttl Vojtěch, Kočárek Tony, Timura Tobiáš, Dan Max, Koncz Hugo, Simmer Robin, Žák Matěj

 

EC Hannover Indians – HCE Karlovy Vary              4:5 (2.3, 2:2)

HC Eppan Pirates – HCE Karlovy Vary                     0:7 (0:1, 0:6)

Jungadler Mannheim – HCE Karlovy Vary             2:3 (1:3, 1:0)

Kölner EC  Die Haie – HCE Karlovy Vary                 3:5 (3:2, 0:3)

HCE Karlovy Vary – Augsburger EV                         4:2 (3:1, 1:1)

Düsseldorf EG – HCE Karlovy Vary                          6:2 (3:1, 3:1)

Eisbaren Junior Berlin – HCE Karlovy Vary            4:6 (3:3, 1:3)

 

Kompletní výsledky a statistiky týmů i jednotlivých hráčů najdete na adrese: https://www.jungadler.de/turniere/u13-faschingsturnier/